Je pravda že vápník zadržuje v těle živiny?

Je pravda že vápník zadržuje v těle živiny a po cvičení není ho vhodné ho příjímat ve formě ovoce a podobně a snažit se ho po cvičení omezit?

Nejlepší odpověď
annas

"Nejlepší způsob pro příjem a udržení vápníku v těle je vyvážená strava obsahující všechny potřebné živiny, protože i minerály a vitamíny v těle spolupracují a pokud je nedostatek jedné látky, může to mít vliv na funkci těch ostatních.

Měli bychom se vyhnout především potravinám, které jsou průmyslově upravené a jsou tak zbavené potřebných mikroživin. Raději se vyhněte nápojům s kofeinem, přebytku soli ve stravě, ale i pití alkoholu a kouření. Upřednostnit bychom měli ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo, ovesné vločky, ořechy, semena, ryby, libové maso a zakysané mléčné výrobky. Pakliže si nejsme jisti dostatečným příjmem vápníku, lze si částečně pomoci multivitamínovým přípravkem, ve kterém je přítomen. Z přirozené stravy se však bude vápník lépe vstřebávat. Dobrou stravou učiníme pouze první krok k jeho dobrému využití a dostat ho tam, kam potřebujeme. K optimální hladině vápníku v těle jistě nepřispívají ani jednostranné diety, kdy ve stravě chybí základní živiny, ale také mikroživiny. A chybějící minerály si tělo někde musí vzít. Proto bychom se měli drastickým dietám vždy vyhnout.

Kombinace kvalitní stravy a pohybu je tou správnou cestou, jak zabezpečit v těle optimální hladinu vápníku. Na jednu stranu nám vápník pomáhá dosahovat lepších výsledků ve fitness a naopak fitness styl života ho dokáže v těle udržet více. "

http://www.fit­vit.cz/clanek/vap­nik-ze-stravy

První jídlo po tréninku bílkoviny nebo sacharidy?

Bez ohledu na to, zda chcete přibrat svalovou hmotu nebo chcete jen zhubnout (rýsovat), musíte vždy přijmout po tréninku určitý podíl cukrů.

http://www.vse­okulturistice­.cz/prvni-jidlo-po-treninku-bilkoviny-sacharidy_93

Další odpovědi
Dochy

Nesouhlasím s orestez. Co já vím a co jsem i slyšel od některých lékařů zabývajících se výživou, tak pověry o škodlivosti mléka jsou z velké části jen pověry. Nesnášenlivost na mléko, nebo neschopnost jeje strávit se týká jen některých lidí (a ti to o sobě budou vědět)

orestez

Tak se divím nad omezeností tohoto webu při otevřeném odpovídacím formuláři v mobilu. Zpřeházená písmena, nezkopírovaní textu a psaní znovu v textovém editoru?

Vápník je v těle využit jako stavební prvek pro skelet a pro pevnost měkkých tkání a pro pevnost cév. Nadbytek vápníku který by byl vylučován z těla by mohl tvořit kaménky. K využití vápníku obsaženém v potravě je nutná přítomnost fosforu a vitamínů řady B. Oleje a živočišné tuky ve větším množství naopak brání vstřebání vápníku do organismu, protože molekuly tuku obalí molekuly vápníku a vytvoří mazlavou hmotu podobnou mýdlu.

Mléko jako zdroj vápníku? Ne.
Dosavadní rozšířená teze o prospěšnosti konzumace mléka jako ten správný zdroj vápníku je mylná a vědecky neověřená. Je to kšeft.
Trávicí ústrojí z mléka jak mléko známe z obchodu, nedokáže vápník vstřebat. Protože mléko obsahuje vápníku málo. Naopak poslední výzkumy naznačují že konzumace mléka z těla vápník odbourává, vylučuje. Mléko jen dětem, ale starším lidem škodí. Doporučuji tuto otázku ověřit někde na netu.

Přijímání vápníku ze zeleniny je skvělé. Není nikdy důvod k omezení tohoto stavebního kamene. Při možných kamínkových kolikách v močovém ústrojí nebo v ledvinách pomůže rozpuštění pití piva, nebo pravidelné pití kyselého čaje.
Rozpuštěný kysličník uhličitý nabourává vzniklé usazeniny a kyselé čaje je rozpouští.

Vápník neváže aspoň doufám žádné další živiny, které by měly být v těle zadržovány? Vápník se ukládá do růstu skeletu. Kosti mohou vstřebat jedovaté látky, které tam navždy zůstanou. Třeba rtuť.

Je zbytečné věnovat přílišnou vědu do vápníku. Běžné maso obsahuje ten správný poměr vápníku a fosforu. O zinku a mědi v mase by byla také zmínka, ale to je teď offtopic.

Vápník v těle zpevňuje stěny cév. Měkké tkáně, svaly také potřebují vápník.
K využití vápníku ze zeleniny je nutná další součást pokrmu. V menším množství jsou to tuky, opravdu tuky. Ony pomáhají tělu vstřebat vitamíny B.
B jsou rozpustné v tucích, podobně vitamín A. Další zdroj jako vejce, kuřecí párky z tzv. separátů, ač to zní divně. Mořské ryby, jen v omezeném množství, protože (zas to bude znít divně jak to píšu, že?) :
Mořské ryby obsahují světové splašky, rtuť a jiné těžké kovy, kadmium.
Vlašské ořechy, skvělé. Akorát že ořecháče přes minulou zimu pomrzaly.
Další zdroje vápníku už nechci uvádět.

Kdo teď rychle roste a sportuje, tomu pomůže ke zvýšení příjmu vápníku pití tvrdé vody, spořádaní rozemleté skořápky z vajíčka, ale toto opatrně.

K běžnému tělesnému vývoji je zbytečné zabývat se vápníkem a už vůbec tabletami v rámci doplňkové stravy ne, proč?
Velký přísun tablet vápníku pro zdravého tělo nezpracuje.

Ve starém dosloužívaném těle křehnou cévy, stěny cév. Stává se, že když se starý člověk nějak uhodí, upadne, vnitřně vykrvácí. To může být krvácení do mozku atd. Nesleduji.
K získání pružnosti cév v pokročilém věku se doporučuje skořice.