nervovnik

Je pravda, že v momentě velkého třesku byly vytvořeny hned dva vesmíry (náš a jeden paralelní)?

A je pravda, že v tomto paralelním vesmíru běží čas pozpátku a vše je naopak?

Odpovědi
Drap

Doposud nikdo nic takového neprokázal.

mosoj

Někde to teď v médiích proběhlo. Nicméně se tam také říká, že v tom paralelním vesmíru plyne čas pozpátku a to mně moje koule nebere. Kam plyne, když před velkým třeskem nic nebylo? Taková je současná teorie.

Edison

To spíše ne… Zkus si do lavoru dát vodu – temná hmota, pěnidlo – pravá hmota, zprudka zamíchat – energie a každou bublinu si představ jako vesmír. Můžeš si tak hrát na boha. 🙂 Při tom si všimni několika věcí, co se dějí: Čas. Je nad vším. Jen počátky existencí vesmírů – bublin, dávají smysl. Fyzikální zákony: Pltěj všude stejné. Prostor, tím je lavor. Zásadní pro správnou představu je několik věcí: Z žádné bubliny nejsi schopen zjistit, co se děje mimo ni. Důsledkem je, že nejsi schopen potvrdit ani vyvrátit existenci okolních vesmírů, ani na jakých principech a jaké zákonitosti tam platí.Další zásadní věcí je, že existence je možná pouze na vnitřní straně membrány bubliny. Zase s patřišnými důsledky.

anonym

Zda to je či není pravda pochopitelně v této chvíli nikdo neví. Toto je jen hypotéza, nepodložená, nepotvrzená, experimentálně neověřitelná. Ve skutečnosti ani nevím zda velký třesk proběhl tak jak si myslíme, v současné době ani nikdo netuší jaká je podstata temné energie, tušíme jen její vnější projevy, takže spekulovat o něčem co s tím dál souvisí je už vyloženě jen v rovině sci-fi 🙂

Dochy

Nikdo tam nebyl. Nikdo ani jistě neví, zda k nějakému velkému třesku došlo a ty se ptáš zda je jisté, jestli při něm vznikly dva světy??? 😉

dudu

https://fzone­.cz/clanky/sku­pina-vedcu-z-nasa-ziskala-dukaz-o-existenci-paralelniho-vesmiru-1116?utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=sekce-z-internetu

anonym

Základní problém je v tom, že tady se ve fyzice otevřel v posledním století až příliš široký prostor ve kterém se absolutně nevyznáme (chceme zkoumat stále větší a větší část vesmíru i to co je nad vesmírem a vesmíry, chceme chápat kvantovou fyziku přesto že v ní není srozumitelného snad vůbec nic a to všechno chceme moc rychle) a tento prostor obrovské nejistoty a nevědomosti je zoufale vyplňován bezpočtem experimentálně neověřitelných teorií. Protože je nelze potvrdit ani vyvrátit všechny existují v šedé zóně „neověřených a nevyvrácených hypotéz“, ale jsou tu mnohé už tak dlouho že je považujeme za realitu – to je velká chyba – přikládat těmto modelům větší váhu by bylo naivní. Je dost dobře možné, že kdyby experimentální ověření možné bylo ukázaly by se jako naprosto zcestné úplně všechny, včetně multiversu, strun, červích děr, singularity a dalších fantasmagorií, jejichž věrohodnost často opravdu visí jen na velmi tenkém vlásku hypotetickém předpokladu či chybné interpretaci pozorování a které dávají smysl vlastně jen v matematické teorii a reálně existovat vůbec nemusí, stejně jako reálnou podstatu nemá třeba ani iracionální číslo nebo obyčejná nula. Netvrdím že vědec nemá mít hlavu otevřenou a tyto hypotézy vnímat a zkoumat, tvrdím jen, že jsme si neověřenými hypotézami zaplevelili hlavu a přesouváme pomalu vědu do světa pohádek, zvláště pak když nad jednou nepodloženou hypotézou začínáme stavět další.

Edison

Pěkně jsi to popsal. Naprosto souhlasím. Já bych to shrnul tak, že spousta věcí, které bereme jako základ všeho můřou klidně být jen částí všeho. Jako příklad si vezměme mezní rychlost hmotných částit. Považujeme za dané, že je rovna rychlosti světla. Přitom vlastně vůbec nevíme, jestli je fyzikálně tato rychlost skutečně mezní. A nemám na mysli nejrůznější ojebávky zakřivováním prostoru, nebo manipulaci s kravitačními vlnami. My prostě jenom NEVÍME. Proto je třeba mít mysl otevřenou i těm opovrhovaným myšlenkám. Však i z minulosti přeci moc dobře víme, že k těm největším objevům došlo právě tím, že to, co všichni považovali za nemožné bylo prokázáno, jako možné. Nakonev moc dobře víme, že vědci moc dobře vědi, že něco není možné a proč. Pak přijde někdo kdo to neví a udělá/prokáže, že to možné je.

Edison

Nakonec.. na tom i Howking stavěl, že každý může být géniem, právě při dostatečné otevřenosti mysli. Sám je toho vlastně důkazem.

nervovnik

@mosoj mělo by to vypadat nějak takto https://pbs.twim­g.com/media/E­Vu5pXaXkAQqYon­.jpg

anonym

Tak jedno je naprosto jisté, takto to nevypadá určitě 🙂 i pokud je ta hypotéza správná.

nervovnik

@Drap prokázano už to asi je viz. https://www.da­ilystar.co.uk/new­s/weird-news/nasa-scientists-detect-parallel-universe-21996849

anonym

ty sem dáváš jako důkaz odkaz na dailystar ? uvědomuješ si že je to jen bulvár typu Blesk a AHA 🙂 ti napíší cokoliv aby se na to klikalo.