Vitek04

Je pravda, že v cigaretách je více látek, které způsobují závislost?

Kamarád mi jednou říkal, že vaporizéry jsou lepší než cigarety a je na nich menší závislost. Dále říkal, že v cigaretách je člověk závislý i na více látkách – na dehtu, která vyvolává závislost také. Je to pravda? Krom toho, že cigareta obsahuje nějak 4000 látek, je nepravděpodobné, že by jenom nikotin z těch všech „4000“ způsoboval závislost, takže jeho teorie je i reálná. Váš názor?

Odpovědi
Pepa25

Podle mě to není pravda. Závislost je na nikotinu a ten samozřejmě obsahují i elektronické cigarety.
Není ani jednoznačné, zda vaporizéry jsou výhodnější pro ty, kteří chtějí přestat kouřit – v podstatě různé studie vycházejí různě (viz odkaz). Osobně si myslím, že vzhledem k tomu, že 1) e-cigarety mají obvykle nikotinu hodně a 2) vzbuzují falešné zvání „zdravějšího“ kouření jsou z pohledu odvykání horší než třeba náplasti.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Electronic_ci­garette#Smokin­g_cessation

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.