Smack

Je pravda, že Ukrajina byla spojencem s Hitlerem?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ukrajinská osvobozenecká armáda & Stepan Bandera, ti ano.

Ale to není „Ukrajina“, spíše ukrajinští nacionalisté.

Další odpovědi
aliendrone

Za 2.světové byla Ukrajina svazovou republikou SSSR (dočasně Němci okupovanou > https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%98%C3%AD%C5%A1sk%­C3%BD_komisari%C3%A1t_U­krajina ). Tudíž NEMOHLA být spojencem Německa/Hitlera, nicméně velmi mnoho ukrajinských nacionalistů bojovalo po boku Němců, obvykle jako pomocné jednotky („hiwies“ – hilfwilligers).

Zpravidla spolu s jednotakmi SS se ukronacionalisté podíleli na masové likvidaci židů a jiných etnik, především Poláků. Tady je odkaz na CSFD – polský film natočetný ještě dlouho PŘED RUS-UA konfliktem. https://www.csfd­.cz/film/434921-volyn/prehled/

Tenkrát se bral jako hodnověrný, dnes je to už lež, bo „každý ví, že Pšonci s UKáčkama byli vždycky NEJNEJNEJkamarádi“. :D :D :D
Nebo to URČITĚ ví polská vláda, samotní Poláci (hlavně ti, kteří to pamatují) mohou mít JINÝ NÁZOR. Hele, dnes naši rádobyhistrorici „dokázali“, že 2.světovou rozpoutalo Rusko (a politici to usilovně opakují) a je jen otázkou času, kdy titíž objeví doposud neznámá fakta o ruském komplotu, ze kterého vyjde najevo, že Hirošimu a Nagasaki mají Rusové také na svědomí. ;) :D :D

da ny

„Z ukrajinského nacionalismu se zrodila armáda banderovců. Koncem války přecházeli přes naše území“
https://plus.roz­hlas.cz/z-ukrajinskeho-nacionalismu-se-zrodila-armada-banderovcu-koncem-valky-prechazeli-8511689
Takhle bych to zrovna nepodala. Stalin nějaký čas ano. Všichni naši sousedé, včetně Slovenska, ano

zjentek

A pokud jsem já, zjentek, proti nadvládě čmoudů, homosexuálů a bezmozků s vlohy a nadáním = 0, jsem snad spojencem Hitlera? Ne, nejsem. Chci jen čistý, spravedlivý svět bez násilí, mám rád umění 🤷‍♂️

Bylo snad za Hitlera cokoli nedotaženo? Tak si odpovězme. Mně se zdá, že dnes se k nacizmu nejvíce přiklánějí ti, po kterých Hitler „pasl“ a na UA nejsou výjimkou. Dnes hajluje kdejakej čmoud a buzerant. Paradox? 🤷‍♂️

Jiří Bohumil

Aliendrone – přesné a výstižné.;-)

zjentek

BTW, Ukrajina je plná bílých cikánů, kteří s oblibou hajlují. Informace/fakta možno dohledat na internetu.