Rokio

Je pravda, že uchazeč o místo nesmí být diskriminován kvůli zdravotního stavu, pokud je schopen danou práci vykonávat?

V případě, že by se na nějaou pozici hlásilo například osm uchazečů, přičemž jeden ze zájemců by výrazně ostatní svoji kvalifikací převyšoval ostatní uchazeče o místo, ale měl by určité zdravotní problémy, nesměl by to zaměstnavatel brát v potaz, pokud by daný hendikep nijan nevadil v dané práci?

konkrétní příklad: Je šest uchazečů na pozici sociální pracovník. Jeden uchazeč je vysoce funkční autista a jeden z uchazečů tvrdí narcisticikou poruchou osobnosti. Oba uchazeči ale splňují kvalifikační podmínky a jsou schopni danou pozici vykonávat. – Může je tehdy nadřízený diskriminovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Z důvodu nemoci ne. Zaměstnavatelé však nemusí nikomu a nikde zdůvodňovat, proč uchazeče nepřijali.

Další odpovědi
aliendrone

No, diskriminovat u nás NESMÍŠ nikdy, to je E-É, taková je prasokratická teorie. A praxe? Jako zaměstnavatel – koho si vybereš? Zdravého funkčního jedince NEBO někoho, kde je jasné, že BUDOU potíže/problémy? ;) :D :D

ivzez

Rokio,

každý zaměstnavatel má právo si vybrat zaměstnance. Bude-li
mít na výběr mezi zdravými a nemocnými, nebude dikriminace,
dá-li přednost zdravým.

K tvému příkladu:
Na sociálního pracovníka se nehodí ani jeden z obou
uchazečů. Sociální pracovník musí chodit do terému, jednat
s lidmi, musí být schopen empatie, …

U sociálního pracovníka (stejně jako v dalších profesích,
kde se pracuje s lidmi) podle mne kvalifika zdaleka nestačí.
A chybějící kvalifikaci si lze doplnit…