Andělé

Je pravda,že učení po nocích je efektivnější než přes den?

Má kamarádka se učí v noci a přes den spí(je nezaměstnaná)Prý si vše lépe pamatuje a je to dokázané.Je to vážně pravda?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nevím jestli je to pravda,ale já se vždy učila brzy ráno než jsem šla do školy.

Další odpovědi
Michal Kole

Učitel nám něco říkal, že když si něco přečteme před spaním tak si to ráno lépe vybavíme. Já to teda nezkoušel.

ReHu

Je to tak, že učení v noci si pamatujeme déle a déle „leze“ do hlavy.
Učíme-li se ráno, naučíme se látku dříve, ale také ji dříve zapomeneme.
To je všeobecně.
Ale také mnoho záleží na tom kterém z nás a jaké má své biologické hodiny.
Já se také učila odpoledne a hlavně večer. Ráno i dopoledne jsem vždy u učení usínala a usínám i teď.

Radak

Jestli je kamarádka podle svých biologických hodin sova, pak to u ní určitě je pravda. Já to mám také tak, odpoledne a večer mi to lépe myslí. Kdo je ale ranní ptáče, asi má i mozek aktivnější ráno. Pro mne je to záhada, jak může být někdo ráno čilejší.