jjj123456789

Je pravda, že u Vyššího Brodu se lidé snažili dostat na východ od železné opony?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – jistě – zejména přes Staňkovský rybník…
😁
Doplňuji:
Koneckonců – tamtudy by se na západ od „železné opony“ snažil dostat leda blázen…

Další odpovědi
setapouch

Pokud vedla hranice přibližně od severu na jih a ČSSR byla v tom místě západním směrem, pak ti, kteří chtěli ČSSR opustit, opravdu mohli jít na Západ na východ. Zároveň se na spoustě míst spousta lidí pokoušela projít na Východ východním směrem. Šlo o (nejrůznější) agenty, kteří se pokoušeli dostat do ČSSR.