LaDy MuSiC

Je pravda, že u lidí je to, že je někdo někomu sympatický a naopak,látkami co ten člověk vydává?

Např. fence se zalíbí pes,a je to tím,že ten pes vydává nějaké „látky“ (myslím na F,feromony…? už si vážně nevzpomenu) a prý to působí i na to,že je vám někdo sympatický, nesympatický. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě nejen u savců ale třeba i u hmyzu. Láska je založena převážně na chemii

Další odpovědi
www

Pravda to je, ale jen částečně.
Čistě z chemických popudů to funguje zejména u vztahu samec-samice. U zvířat, hmyzu i lidí.
Navíc ale v lidských vztazích existují i další stimuly, jako je vzhled, chování, mluva, gesta atd.

bolak

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­cobson%C5%AFv_or­g%C3%A1n

arygnoc

Áno, veď preto sa ja hovorí:
Tento (tá) mi nevonia (a nie je pritom myslené, že smrdí).