michalds

Je pravda, že u jehovistů je u slavení PVP každý nehoden, až na pár vyjímek?

PVP = Památka Večeře Páně

Nejlepší odpověď
ivzez

Každý, kdo je pro jehovisty »nehoden«,
má obrovské štěstí.

Další odpovědi
Roman71

Jak to myslíš „nehoden“?
Ročně jsou pozváni na tuto událost milióny lidí po celém světě. Kdyby nebyli hodni se této památné slavnosti účastnit, těžko by jich tolik obdrželo osobní pozvánku :)

Mc Merkurion

… von o to někdo stojí ???

michalds

ivzez> :D
pozor, je tu Roman71 :D

Roman71

Ano michalds, jsem tu a číhám :D

Mimochodem, víš co je psáno v Markovi 13:13?
Nijak mne to nepřekvapuje, že denně narážím na podobné, emotivně laděné poznámky :) Zvykl jsem si neoplácet urážku urážkou, když už na ně dojde. Ten klid je k nezaplacení :)

michalds

Romane neboj, všichni se tu máme rádi.

Pojmem nehoden mám na mysli to, že zatímco v jiných církvích jejich příslušníci přijímají chléb a víno, u „svědků“ k tomu pouze přihlížejí.

Roman71

Přečti si dopis Korintským 11:20–33 a zkus nad tím popřemýšlet. Ani v raném křesťanském sboru nejedli chléb a nepili víno všichni zúčastnění.
Proč asi?

Jedni obdrželi Božím duchem pozvánku ke kralování s Kristem v nebi – ti jedí chléb a pijí víno, ostatní s nadějí na pozemský život chléb nejedí a víno nepijí, pouze předávají.
Stejně Pánova večeře probíhala i po Ježíšovu odchodu do nebe. Apoštol Pavel to popsal jasně :)

michalds

Já si myslím, že i to je věc výkladu a pochopení.

Roman71

Jakub 1:5 „Schází-li někomu z vás moudrost, ať žádá Boha, a ten mu ji dá – je přece štědrý ke všem a bez výhrad!“ (Bible21 online)

ivzez

Já o něm vím, on o mě také.
V názoru na jehovisty se sice neshodneme,
ale v řadě dalších ano…

Vlastně jsem odpověděla kvůli němu.
Jinak by tu byla jenom jeho odpověď.