bear

Je pravda, že TV s rozlišením UHD vylepší obraz z pozemního vysílání DVB-T(DVB-T2)?

Prodavač v elektro tvrdil, že budu mít lepší obraz, když si koupím TV UHD než HD ready nebo full HD při příjmu pozemního vysílání. TV s UHD rozlišením prý dokáže obraz vylepšit. Je na tom něco?

Odpovědi
mosoj

Říká se tomu upscaling. Upscaling se uplatňuje téměř v každé televizi která umí HD, UHD a přijímá zatím bohužel nejrozšířenější formát SD!! Je to přepočítání obrazu s nižším rozlišení na vyšší. Software chybějící body doplní ale obrazovou informaci nepřidá. Přesto je výsledek subjektivně lepší než v SD. Záleží ale na přepočítávacím algoritmu tedy softwaru. Dražší TV ho mají obvykle lepší. Takže prodavač má pravdu., Kepler ne.

http://forum.av­mania.e15.cz/vi­ewtopic.php?t=11551­25

Kepler

Myslím, že ne. TV s rozlišením UHD pouze umožní příjem vysílače v plné kvalitě, pokud by ten vysílač v tomto rozlišení vysílal. Pokud by vysílal v HD ready, nebo full HD, pak to bude zase jenom toto rozlišení.