annas

Je pravda, že světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost Ema Destinová byla špionkou?

Zemřela 28. ledna 1930.Jak se jmenuje film natočený
jejím životě. Na které bankovce najdeme její portrét?

Nejlepší odpověď
vagra

Ema Destinnová se do historie zapsala i jako špionka, která pomáhala českému odboji za první světové války.
Byla tehdejšími mocipány kvůli údajné špionáži uvězněna na svém zámku ve Stráži nad Nežárkou v domácím vězení.
Později byla v Československu byla oslavována a ctěna jako národní hrdinka.

Zdroj: V.E.

Další odpovědi
rynek878

Její život a osud je zachycen ve filmu Božská Ema.

Je zpodobněna na české 2000korunové bankovce (v oběhu od 1. října 1996, autor návrhu Oldřich Kulhánek).[1]

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­ma_Destinnov%C3%A1

anonym

Ja bych nerekla-spis byla vlastenkou a to se nehodilo mocipanum.