lilalola69

Je pravda že strach netrvá věčně?

Že jednou přejde.Myslím tím jako že když se bojím např. pavouků že když bych u nich byla pořád blízko, koukala na ně atd. že bych se jich časem přestala bát? Pravda nebo ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je to pravda.Strach je jen emoce a dá se s tím pracovat.

Další odpovědi
zzzzz

Je potřeba rozlišovat mezi strachem a fobii. Strach může sám odeznít. Fobie sama neodezní, dá se ale psychoterapii lé­čit.

Kelt

Strach je emoce. Je to určitý pocit, který vzniká na základě našich zkušeností, názorů a pod. Pokud se naše názory změní, změní se také strach. Například u pavouků , jejich sledováním se mění náš vztah k nim. Získáváme zkušenosti, které vyvracejí naše mylné názory. Stejné je to například s oblibou nějakého jídla, hudby , umění a pod. Pokud se na danou věc díváme z jednoho úhlu pohledu, zastáváme jeden názor, často nová zkušenost, nový pohled nám yytvoří změnu v názorech.

zjentek

až odejde nepřítel č.1– strach, přijde nepřítel č.2– stáří :o

anonym

Strach nesmíš nikdy mít,jinak tvoje tělo a duše s tím bude bojovat.

ivzez

@ Zzzzz:
Chtěla jsem odpovědět téměř totéž.
Je potřeba odlišovat strach a fóbii.