MonkeyKing

Je pravda, že Španělé byli původně bílí, ale smíšením s indiány jsou nyní snědí?

To by v každé rodině ve Španělsku by musely být nějací indiáni. Nedokážu si to představit!

Odpovědi
led

Vtipné…
Ak by sme pozreli do vzdialenejšej doby pred objavením Ameriky, kto boli potom tí Indiáni? Veď aj vtedy boli Španieli tmavší. Pôvodní obyvatelia Pyrenejského poloostrova, tak isto ako obyvatelia Apeninského poloostrova a Heléni, tj obyvatelia, žijúci okoloStredozemného mora, vzhľadom na zemepisné podmienky boli tmavší, než obyvatelia strednej a severnej Európy.
Určitý vplyv malo aj čiastočné zmiešanie v stredoveku s Maurami (Arabskými dobyvateľmi), ktorí prišli do Španielska zo severnej Afriky.

anonym

Evropští Španělé se stěží mísili s Indiány. U amerických to bude pravidlem spíše. Přesto bych to ale nebrala za absolutní stav. Určitě se najde řada Indiánů i řada původních španělských obyvatel, keří dodržují rasovou čistotu. Funguje to tak na všech kontinentech, tak proč by to mělo být jinak v Jižní Americe.