Je pravda, že škvor zaleze do ucha a kouše do bubínku?

Nejlepší odpověď
anonym

Škvor do ucha vlézt samozřejmě může, ale rozhodně svými kleštičkami nepoškodí ušní bubínek. Jedná se o pouhý mýtus, stejně jako spousta dalších.
Doplňuji:
http://rihiblok­.blogspot.com/2011/09­/myticka-vecerni-prohlidka.html?m=1

Další odpovědi
anonym

Jedná se o zakořeněnou pověru. I já v dětském věku jsem tomu věřila a to už je přez půl století.A nám o tomhle vyprávěli starší sourozenci a kamarádi.Tak je tato pověra vytrvalá…:D

Protiva

Škvor vleze do jakékoliv dírky. To je pravda.
Ale zkus si líznout ušního mazu. Není to hnusné jen tak pro nic. Škvor se otočí a rychle zdrhne, pokud mu v tom nebudeš bránit.

salsa verde

Není to pravda. Přesto jsme jako děti na táboře spali se špuntama v uších 🙂