Rokio

Je pravda, že sebevrazi už nekončí v pekle, ale na nejnižším místě v očistci?

Je to náboženský fakt, nebo je to mýtus?

Nejlepší odpověď
Filip84

„Největší firma na světě je církev katholická. Ta obchoduje s něčím, co nikdy nikdo neviděl, na co si nikdo nesáhl, a to je, prosím, to, čemu se říká bůh.“

Žádné „náboženské factum“ neexistuje, protože neexistuje žádný (exaktní) historický důkaz, že Ješua ben Josef žil, kdo byli jeho rodičové, jak a kde zemřel, a jestli vůbec, jak, a na jakých základech založil tu jednu svatou, katholickou, apoštolskou církev (successio apostolorum).

To, na co se ptáš, je katholická eschatologická theologie, která vychází z dokumentu druhého sněmu vatikánského.

Pravdy je v ní asi tolik, co rychlosti v cikánském kolotoči, protože křesťanským dogmatem je – jednoduše – to, v co vždy a všude všichni věřili a věří, ne to, co sněm prasečích hlav v mitrách a Leintuších uzná za vhodné. Vždy všichni věřili a věří, že kdo zmře v smrtelném hříchu, půjde do Pekla. Tečka. Takže, z pohledu křesťanské dogmatiky je to lež.

Otázkou však pořád zůstává, proč by měl jít někdo do pekla, když ani celý Tanach, ani Novum Testamentum, se o pekle prakticky nezmiňují, o očistci ani nemluvě. A když kanonicita celého „svatého písma“ stojí taky na vodě.

Další odpovědi
Roman71

Rokio, zeptejte se těch, z jejich dílny pojmy „peklo“ a „očistec“ pochází.
Velmi rychle pochopíte, že speciálně těmito dvěma věcmi nemá smysl se zabývat.

elkon

Zase už s těmi hovadinami začínáš? To nejsi schopen pochopit, že s tím otravuješ?

da ny

Rokio, nikdy nekončili a nebudou končit v pekle ani v očistci.

Rokio

elkon: Otázky o Bohu a náboženství nejsou hovadina. Bavím se tu o něčem tak čistém a vznešeném a jedná se o fylozofickou otázku. Pouhé otravování je naprostá drobnost, která nestojí za řeč.

elkon

Otravování je dost podstatná věc, zvlášť když je to stále dokola. Zřejmě máš dost malý rozhled, když ti stačí stále stejné ptákoviny.

Filip84

Rokio, nikoli „fylozofickou“, ale filosofickou. 🙂

Rokio

Filip: Aha. Děkuji za upozornění.