Shady

Je pravda že se zvířata sami sebe neuvědomují?

jsou pro to důkazy?

Nejlepší odpověď
www

Sice ne všechna, některá ale ano (např.primáti) a důkazy na to jsou 🙂

Další odpovědi
fcoop

Zrcadlový test sebeuvědomění představuje měřítko sebeuvědomění zvířat, které bylo vyvinuto Gordonem G. Gallupem v roce 1970.
Testem úspěšně prošli všichni testovaní lidoopi, delfín skákavý, sloni, straka obecná a makak rhesus.
Lidé mají sklon k neúspěchu v tomto testu, dokud jim není asi 18 měsíců nebo jsou v tzv. „zrcadlovém stádiu. Psi, kočky nebo jednoleté děti obvykle reagují na zrcadlo ve strachu či zvědavosti nebo je prostě ignorují, zatímco ptáci často útočí na své vlastní obrazy.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zrca­dlov%C3%BD_tes­t_sebeuv%C4%9Bdom%­C4%9Bn%C3%AD

Jádrohlod

Úžasnej češtinec f zadat otásek. Pokud myslíš , že SI sama sebe neuvědomují , tak CO tím chceš vědět? Že nevnímají své bytí na světě? Že se nepoznávají např ve vodě, zrcadle ? Pořádně zformuluj otázku , pak bude i odpověď pořádná.

Kelt

Jak to myslíte? Že se pes nepozná v zrcadle a na fotce a možná i jiná zvířata. taky ne. A když útočí hmyz, šelmy , vlci, tak si asi všichni uvědomují, že jsou na jedné lodi. Proč antilopy chrání mláďata? To si ho podle Vás neuvědomují? Zažeňte krysu nebo kočku do kouta a zkuste udeřit holí. Poznáte jak je Vaše hypotéza „stabilní“.