JežíšKristus

Je pravda, že se v obcích obcuje?

Na národním výboru třeba.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o zastaralý výraz, takže se dnes už zpravidla nepoužívá.

V obcích se mohlo obcovat, tedy návštěvník se mohl setkat s úředníkem a s ním projednat různé záležitosti.

Pokud dotyčný ale např. nevhodně obcoval v katolické církvi, mohl být ze společenství vyloučen, vyobcován, tedy exkomunikován. Mohl být ale i vybocován ze běžné společnosti za neslušné chování. Zde jde o výraz knižní.

Existuje i vulgární výraz pro tělesné obcování, ale pro nick JežíšKristus určitě nevhodný.

Takže sloveso obcovat je knižní, případně zastaralé,. Ve významu pohlavního obcování pak expresívní. Takže sem by nemělo patřit.

Další odpovědi
Drap

Národní výbory byly už před třiceti léty zrušeny. Ale člověk s extrémně vysokou itnteligencí, /jak jsi psal/ by toto tedy mohl vědět.

EKSOT123

Jen u některých druhů obcování nesmí být obecenstvo, jinak hrozí vyobcování.

marci1

V každé obci se obcuje i obcuje! 🙂