Je pravda, že se Romové postupně vracejí a budou vracet z Anglie do ČR a SR kvůli Brexitu?

Zajímalo by mě, jestli je pravda, že se do ČR a SR postupně vracejí a budou vracet Romové z Anglie kvůli obavám z Brexitu, a DOKONCE se Romové vracejí i z Kanady. Děkuji https://m.you­tube.com/watch?v=VrAN­HaCi0M4

Nejlepší odpověď
briketka10

Něco pravdy na tom bude a je to k nevíře.
Zase jich tu přibydou celé houfy a stát jim
prý nic nepřispěje. Jen tady budou bydlet.
Vytahovat se. Spousta uřvaných dětí navíc :(
A šarvátek. Máme to zapotřebí?

Další odpovědi
annas

Vypadá to, že ano. Dovíte se víc v článku „Čeká nás masový návrat Romů po brexitu?“

https://echo2­4.cz/a/wL5A9/­ceka-nas-masovy-navrat-romu-po-brexitu

Jde o rozhovor, který je ze severních Čech a zapsal jej Daniel Kaiser dne 17. června 2017

Leitgebová:. „Navíc teď zažíváme vlnu navrátilců z Anglie. Rodiny se vracejí po referendu o brexitu. Ty děti často neumějí vůbec nic, neumějí česky číst ani psát. Ve dvanácti letech sedí ve třetí třídě. U zápisu jsme je zkoušeli z angličtiny, neumějí většinou psát ani anglicky. To je až s podivem, po několika letech tam.“

Miklošová: „Rodiny, které v Anglii nejsou aspoň pět let, se budou muset vrátit. Už se vracejí a budou se vracet masově. Do naší školy se ve školním roce 2016/17 vrátilo z Anglie sedmnáct dětí. Zrovna dneska ráno jsem s ředitelkou školy debatila, jestli by pro děti navrátilců neměla být vytvořená nějaká přípravka. Trvala by rok, děti by se naučily česky a pak teprve by byly rozřazeny, jako se to dělá s cizinci. Jinak se ze základní školy ani na učňák, natož na střední školu nedostanou. Nemají základy..“

Ištok: „Nemyslím, že by se vraceli všichni sem, půjdou třeba do Holandska, do Belgie… To jsou často lidi, kteří se v Anglii postavili na vlastní nohy a už jsou zvyklí na lepší život. Kamarádka dělá v pohostinství, kamarád v továrně, kde vyrábí papírové krabice, má byt, má se dobře. Proč by tihle lidé šli z Anglie zrovna do severních Čech?“

Lamalam

Ano a je to jenom dobře. Řada zaměstnavatelů hledá chytré, vzdělané, spolehlivé a pracovité lidi. Konečně se dočkají.