Kepler

Je pravda, že se psychiatr může „zbláznit“?

Nebo je to jenom veselá lidová tvořivost? Ve smyslu získané choroby z povolání, podobně jako se z hospodského stane ožrala.

Odpovědi
Rokio

Samozřejmě, že se může zbláznit. Psychiatrička K. je šílená sama. Viděl jsem ji asi pět minut a nebyla na tom moc psychicky dobře. Vím o tom dokonce i její pacienti. Přesto to není špatná psychiatrička.

mosoj

I ty se můžeš zbláznit. Věříš tomu ?

aliendrone

Já myslím, že ano a dost často. Na rozdíl od zjevných psych. poruch z povolání (markantní je to třeba u fízlů), jsou ovšem psychiatři s ohledem na profesi obvykle mnohem méně rozpoznatelní jako „magoři“, takže se jeví jako normální. Prostě to umí lépe maskovat, tudíž to může rozpoznat jen málokdo.

marci1

Samozřejmě, může. Spíše se říká o psychiatrech,že jsou „trochu zvláštní“, nakažení klienty. Mám známou psychiatričku a ta je úplně v pohodě a hlavně má velký smysl pro humor. Nevaž se, odvaž se a vždy s úsměvem na rtech. Smích léčí! 🙂