zdendda

Je pravda, že se po útocích na „dvojčata“ v New Yorku (11.9.2001) nenašla v sutinách WTC ani jedna černá skříňka?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Ano je to pravda a nepřekvapí to, když si uvědomíte že letadla se našla prakticky už jen ve formě prachu. Ty teploty při požáru uvnitř mrakodrapu živeném velkým množstvím leteckého paliva byly naprosto abnormální, přetavily hravě i mohutnou ohromnou ocelovou konstrukci která držela celý makodrap takže letadýlko se vším co jej tvořilo to samozřejmě sežehlo na poplel, zůstalo jen pár identifikovatelných částí z vnitřních komponent motorů a přistávacích podvozků. Tyhle skříňky nejsou nezničitelné a určitým extrémním nárazům a teplotám (zvlášť pokud požár trvá tak dlouho a živí ho tak velké množství kerosenu v křídlech) prostě podlehnou stejně jako zbytek letadla.

Našly se černé skříňky z letadel, která havarovalo do Pentagonu a v Pensylvanii (lety 77 a 93). Tato letadla však nehořela v obřích komínech, živících uzavřený a nedostupný požár odspoda vzduchem, v komínech kterými jsou výškové budovy, takže měla větší šanci aby požár nespůsobil takové škody a bylo i mnohem snazší jej likvidovat.

Další odpovědi
whiteheat

Ano je to pravda a je to velmi překvapivé, protože dvě letadla = 4 „černé“ skříňky (každé letadlo má jednu vepředu a druhou vzadu a nejsou černé, ale oranžové plus mají vlastní minivysílač podle něhož se dají najít). Jen tak mimochodem zvládnou teplotu 1000 °C po dobu 60 minut a přetížení 3600G. Po útoku byla celá oblast označena jako „místo činu“, takže nešlo nic z této oblasti vyvézt bez asistence bezpečnostních složek (dokonce při hlídání na Ground Zero spolupracovala i newyorská mafie) a veškeré sutiny se při „úklidu“ odváželi na náklaďácích za asistence policie na „třídirnu“ v docích, kde se pak několikrát na několika linkách kontrolovali – dokázali tam ze sutin roztřídit i malé úlomky kostí a přitom absolutně nic z „černých“ skřínek nenašli?… Pravděpodobnost, že by se všechny 4 „černé“ skříňky „vypařily“ z výše uvedeného se proto rovná absolutní nule. Jinak doporučuji ti knihu Jiří Boudník-Dvě věže (Příběh 11.zaří) je to kniha Čecha, který při úklidu na Ground Zero byl a který to prožil a popsal (svázané ruce páskou bez těla na budově Deutche Bank, slisované těla co připomínala koberec v troskách WTC, nafouklá hlava bez těla o které si myslel, že je to fotbalový míč…)

galra

Asi by je teda měli začít vyrábět z papíru, když se z těch letadel začaly najednou sypat celé nepoškozené pasy jistých cestujících.