Lgee

Je pravda, že se nedá dostat mimo naši skupinu galaxií?

Naše skupina galaxií má zhruba 50 galaxií, ale mimo tuhle skupinu je nemožné se dostat, protože tam je tajná hmota a ta to komplikuje, ale pokud někdo překoná rychlost světla, tak se dostane mimo tu skupinu, pokud by to přece jenom nebylo možné, tak i pokud by byly googoliony galaxii obsahující planetu s inteligentním životem a jen jedna planeta se životem v každé 50. galaxii a ta další už v té další skupině, tak se vlastně nikam k žádné jiné planetě s inteligentním životem nemůže dostat a nikdy se žádná inteligentní civilizace s inteligentním životem nesetká.

Odpovědi
anonym

nemáme prozkoumán ani maličký zlomek naší vlastní galaxie a už v ní identifikujeme tisíce exoplanet na kterých může existovat život. Ani jednu jsme neměli s našimi technologiemi možnost podrobně prozkoumat a ověřit na ní existenci života a ty už děláš závěry, že v jedné galaxii je nanejvýš jedna obyvatelná planeta ?? to ses ale v úvahách trochu rozšoupnul 🙂

Pokud nebudeme umět cestovat nadsvětelnou rychlostí (což zřejmě možné není, protože na to sotva kdy seženeme nekonečné množství energie) nedostaneme se nikam ani ve vlastní galaxii natož pak do jakékoliv jiné nebo dokonce do jiné skupiny galaxií .-) U takovýchto vzdáleností jsou i tisícinásobky rychlosti světla děsivě pomalá a nedostatečná rychlost …

hapiky

  • Možná se už s námi jiné civilizace setkaly, jen nám to jaksi ještě nechtějí říct.

Smackdown

Já si myslím že kdyby někdo promluvil opravdu pravdu z cesty na měsíc tak by jsme se hodně divili,a slabé natury by byli zralé na epileptický záchvat a inkfart.

anonym

Velký problém je čas. Představte si pohled na naši galaxii jako pohled na velký stadion uprostřed kterého koncertuje nějaká popová hvězda (černá hvězda, ne nejsem rasista, myslím tím černou díru 🙂 ) a všude kolem ní se to jen blíská blesky fotoaparátů kteří se snaží hvězdu večera zvěčnit na památku. Tyhle záblesky si představte jako dobu, po kterou existuje na nějaké planětě život (ano naše planeta byla překvapivě drtivou většinu času neobyvatelná a jistě i bude, veškerý život na ní trvá sotva to jedno zablesknutí) … máte pocit že se to kolem černé díry plýská o sto šest a života je v ní habaděj, ale zastavte celý obraz do jednoho jediného okamžiku a zjistíte, že v jedné chvíli svítí nanejvýš jeden, možná dva, nanejvýš tři blesky najednou … to je ten průšvich, i kdyby to v galaxii žilo tisíci civilizacemi prostě se s nimi nesejdeme v čase natož abychom si dokázali předávat zprávy nebo mezi sebou cestovat, než bychom k jiné doputovali tak naše i ta jejich civilizace dávno zaniknou a budou existovat jinde jiné :)