Retro

Je pravda že se má dávat lžička před zalitím vařicí vody do skleničky aby nepraskla?

Je tedy pravda že lžička by měla zamezit prasknutí skleničky když se leje vařicí tekutina?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Při používání kvalitního nádobí takové nebezpečí nehrozí.

Další odpovědi
Rocker

Kov odvádí teplo rychleji než sklo,takže se ohřeje lžíčka a sklenice nepraskne

Tiiit

mi to už taky někdo říkal.. prej se tím, že lijeme vodu na nějakou kovovou lžičku, tak se ta voda ochladí..

hanulka11

možná se to zdá jako blbost,ale funguje to tak

horká voda by se měla lít po lžičce a tím se zamezí prasknutí skleničky

Terryle

Tak jde o to, jestli je nádoba z varnýho skla – každá snese jinou teplotu, většinou se to na výrobku píše…
Ale lžička většinu tepla odvede, tak jako tak. Kov vede teplo líp než sklo. Takže pokud nevíte, jestli je sklenička varná či nevarná, je lžička dobrá pojistka :)

arygnoc

i nádoba z varného skla může prasknout.
Skuste do horké nádoby z varnéha skla nalít studenou vodu.
Dobrá prevence proti prasknutí skleněné nádoby je nahřátí (ochlazení) této nádoby.
Jinak: do skleněných nádob (myslím tím „normální“ průhledné sklo) se horké nápoje (káva, čaj, případně jiné) nepodávají, podávají se do porcelánových šálků, keramických pohárků.

hm, teď mne napadlo: do čeho se podává grog (většinou do plastu, jak vidím na sjezdovkách).

;)

SajmonModer

Ano je to pravda ,–)

cukrar

blbost, zkuste si to!
nepraskne!!