láďa1

Je pravda,že se léky jako paralen nesmí zapíjet mlékem?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím, jak je to u paralenu, ale všechny tyto informace bývají uvedené v příbalovém letáku

Další odpovědi
tom004

To není dobré. Mléko totiž může ovlivnit rychlost vstřebávání léků v těle. Kromě toho může vápník a hořčík v mléku chemicky reagovat s lékem, což nejen sníží efekt léku, ale také to může poškodit zdraví člověka. Pamatujte si, nepijte mléko 1 až 2 hodiny před a po požití léku.

Zdroj: http://czech.cri­.cn/321/2011/01/26/1s119­087.htm

Pájo

Léky vždy zapíjejte vodou a neřešte hlouposti… (nebo Vám snad mléko teče z kohoutku a je to tak jednoduší???).
Léky vždy zapíjet vodou, pamatujte.

Doplňuji:
Vždy tak předejdete zbytečným komplikacím.