icurusL

Je pravda, že se ISIS bojí, jelikož je Rusko masakruje?

Můžou to být následky i toho teroristického útoku ve Francii?

Nejlepší odpověď
Alesh

ISIS se nebojí, protože to není živý tvor, nýbrž jakási organizace. Bát se mohou leda tak její členové. Vesměs to ale budou osoby z našeho pohledu dost bez emocí, čili i ten faktor strachu u nich bude nejspíš dost potlačen. Žádného ale zaplaťpánbůh neznám, takže to jsou jen domněnky. Ono, když se někdo narodí a žije v prostředí, kde se de facto neustále válčí, tak se asi ani není čemu moc divit. Lepší s těmito jedinci nemít nic společného.

Další odpovědi
hanny 2

Tohle konkrétně asi s Ruskem nesouvisí,je to odveta za zapojení francouzského letectva do bojů proti této skupině v Iráku a Sýrii.

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/386406-v-parizi-utocil-islamsky-stat.html

Odveta za bombardování?

V nedatovaném videu jeden ze členů IS tvrdí, že Francie nebude žít v klidu, pokud neustane bombardování na pozice Islámského státu. Francouzské letectvo je zapojeno do bojů proti této skupině v Iráku i v Sýrii.

„Dokud budete bombardovat, nebudete žít v klidu. Budete se bát vyrazit i na nákup,“ říká arabsky muž s plnovousem obklopený dalšími muži. Vyzývá také muslimy, kteří nemohou odjet do Sýrie, aby útočili ve Francii.

Baromut

Upřímně se spíš bojím já toho, jakou zbraň má ISIS proti Rusku. Nepřijde mi normální, že by se jen tak přiznávali k tomu, že sundali ruský letadlo… Musí jim být jasný, že po nich Putin půjde a podle mě mají něco velkýho, čím chtějí zbytku světa dokázat, že se nebojí.

ptáč

Byla to msta za britského radikála z IS Johnyho, za jeho smrt. Takže do budoucna můžeme čekat kolotoč podobných událostí.

xxx3

ISIS spíš doufá, že zatáhne víc zemí do války (tedy spíš do pozemní operace, útoky ze vzduchu jsou možná komplikací, v žádném případě však ISIS nemůžou porazit).