huxa

Je pravda, že se bude rušit dvouroční záruka?

Na novinkách jsem o tom něco četl, nikde jinde jsem o tom ale neslyšel, tak jestli to jsou jen další „novinky“.

Nejlepší odpověď
badisko

ano mistre huxo je toho plnej web…
Podle nového občanského zákoníku, který začne platit od 1. ledna 2014, dojde ke zrušení zákonné dvouleté záruky. Nově bude záruku prodávající poskytovat takovou, kterou kupujícímu sám poskytne anebo kterou si vzájemně sjednají.

„Prodejce bude také odpovídat za záruční dobu uvedenou na zboží, na jeho obale, v přiloženém návodu nebo v reklamě. Při poskytnutí nebo při sjednání této záruky budou moci být určeny podmínky pro trvání či způsob uplatnění takové záruky,“ uvádí Tomáš Liškutín z advokátní kanceláře PRK Partners.

Zatímco nyní si zákazník může vybrat, zdali chce po převzetí vyměnit vadný výrobek, nebo požadovat jeho opravu, tak od 1. ledna nebude možné automaticky požadovat výměnu zboží, pokud bude tato výměna vzhledem k povaze vady nepřiměřená.

„V praxi se změny v rámci reklamací dotknou zejména bagatelních vad, které lze rychle odstranit. To znamená, že když zákazník například objeví vadu krytu na mobilním telefonu, nebude moci požadovat výměnu celého přístroje, ale prodávající bude moci na počkání vyměnit pouze kryt telefonu za bezvadný,

Zdroj: http://www.me­sec.cz/aktuali­ty/zakonna-dvouleta-zaruka-v-roce-2014-skonci/

Další odpovědi
gepik

Dvouletá záruka na zakoupené zboží letos skončí. Nově bude prodávající odpovědný pouze za vady zboží v rámci záruky, kterou kupujícímu sám poskytne, anebo kterou si vzájemně sjednají. http://www.no­vinky.cz/finan­ce/300068-dvouleta-zaruka-na-zakoupene-zbozi-letos-skonci.html