barnajka

Je pravda, že se Bratislava měla stát hlavním městem Svaté říše římské? Víte o tom něco bližšího?

Mě to totiž kdosi říkal jako zajímavost a nikde se nemůžu dočíst víc. Díky :)

Nejlepší odpověď
Conchus

To si z vás ten „kdosi“ tzv. vystřelil. Možná mohla být hlavní vesnicí, ale kdo ví?

Další odpovědi
Děda Louda

To, že se Bratislava připojila ke Svaté římské říši německého lidu se všeobecně ví. V ambicích na její povýšení na hlavní město ale nikdy nepřekonala Berlín.