lucara

Je pravda že se akné zmírní díky mořské vodě??

Mám docela silné akné a někde jsem četla že se holkám akné zmírní když si u moře obličej namáčí do mořské vody. Myslíte že to opravdu pomáhá?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ne, není to pravda

je to blbost
Ahoj, mořská sůl se dá sehnat přímo na internetu, nejlépe z Mrtvého moře. Já konrétně jí používám a nemůžu si vynachválit. Většinou ale jen na čelo nebo T zonu, ne na tváře,protože ty mám citlivé a sůl jim naopak dobře nedělá…
zdroj:http://www.om­lazeni.cz/mor­ska-voda-pri-17-6239-0.html
http://www.po­radte.cz/spolec­nost/14025-akne-akne-akne-a-more.html
někomu možná pomůže, někomu ne ..

Další odpovědi
Hakunamatata

Ne, není to pravda

Doplňuji:
Nepomáhá – akné je problém uvnitř organismu. Na kůži nám jen dává najevo, že něco není v pořádku. Pobyt u moře samozřejmě pomáhá, ale to proto, že tam je ve vzduchu jód, je tam tepleji, kůže může větrat, jíme jiné věci. Pokud chceš bližší info, napiš mi do zpráv.

anonym

Ano, je to pravda

Je logické, že sůl (a té je v mořské vodě obsaženo skutečně dost včetně dalších minerálů) rány vysušuje. Bude to určitě fungovat i u obličeje.
Tatínek byl řezník a když se někdy řízl, tak si ránu zasypal solí. Krvácení se rychle zastavilo a mohl klidně pokračovat v práci.

Tom20

Ano, je to pravda

Doplňuji:
Podle mě je to doktory dokázanéí,že koupaní v moři zmírňuje akné,viděl jsem o tom dokument.Ale mořská voda v nějakých sprejích a lahvičkách z lékárny určitě nemůže být tak účinná,jako voda přímo z moře,ta asi moc ne :D