JanVal

Je pravda, že s rostoucí rychlostí roste také odpor vzduchu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, ale není to ani lineární ani kvadratické – i když záleží jakou pracovní oblast zvolíte, v některé oblasti ten průběh kvadratický být může. Aerodynamické jevy jsou dost těžko popsatelné a to je také jeden z důvodů proč se návrhy zařízení kde je aerodynamika důležitá nakonec ještě ověřují v aerodynamickém tunelu.

Další odpovědi
gecco

Ano, je odpor vzduchu roste s rychlostí kvadraticky…
😉

orwell

Je.

Lamalam

Je to pravda. Odpor je přímo úměrný rychlosti, při vyšších rychlostech je úměrný druhé mocnině rychlosti.