Rokio

Je pravda, že psychiatrická léčba je primárně určena pro psychotiky?

Jedná se o fakt, že většinu psychiatrických pacientů tvoří lidé s psychózou?

Odpovědi
Frontinus

Ne, není to pravda. Velkou část psychiatrických pacientů představují lidé trpící chorobami, které do klasické skupiny „psychózy“ nespadnou. Například deprese (major depressive disorder), kognitivní poruchy (mentální retardace, demence), nebo klasické neurózy jsou relativně časté. Něco jiného může být otázka na podíl hospitalizovaných pacientů, tam bych si dovolil odhadnout, že nemocní s psychotickými poruchami budou převažovat.

Mimochodem, rozdělení psychiatrických nemocí na neurózy a psychózy je historické a nemá smysl ho moc prožívat.