Je pravda, že profesionální tenisté jsou multimilionáři?

Zajímalo by mě, jestli je pravda, že profesionální tenisté, co hrají French Open, Australian Open, Miami Open nebo Wimbledon a jsou v ATP, tak jsou multimilionáři, ať už je to tenista/ka z Česka nebo i třeba z USA? Děkuji moc

Nejlepší odpověď
annas

Nejde sice o nejnovější údaje, ale snad bude stačit.

1. Roger Federer

Hot and Stylish Roger Federer

Roger Federer je švýcarský profesionální tenisový hráč, který má čistý zisk ve výši 180 milionů dolarů a celkový příjem z kariéry ATP ve výši 77,7 milionů dolarů (k 25. srpnu 2013). Federer v prosinci vyčistil výstavní turné po Jižní Americe, která mu vydělala šest zápasů za 14 milionů dolarů. 32letý švýcarský rodák se může pochlubit deseti podporovateli, mezi něž patří Nike, Rolex, Wilson, Moet & Chandon a Credit Suisse. Jeho kariérová cena je rekordní 78 milionů dolarů.

2. Andre Agassi

Richest Tennis Players

Andre Agassi je americký profesionální tenisový důstojník v důchodu a bývalý svět č. 1. Stojí druhý na seznamu nejsilnějších tenisových hráčů světa s čistou hodnotou 175 milionů dolarů. Byl zařazen na první místo na světě a je jedním ze dvou mužských tenisových hráčů, kteří mají kariéru Golden Slam. Je zakladatelem charitativní nadace Andre Agassi, která pracuje s rizikovými dětmi v Nevadě a také financuje charterovou školu K-12.
atd.

http://www.won­derslist.com/10-richest-tennis-players/

Čeští tenisté – jejich výdělky za roku 2015
http://sport.tn­.nova.cz/clanek/preh­led-kolik-letos-vydelali-cesti-teniste-na-grandslamech.html

Další odpovědi
Kepler

Ano, je to tak, ale týká se to jen těch skutečně nejlepších. Pro ilustraci: před dvěma lety si první desítka tenistů vydělala od 8 do 67 mil. dolarů/rok. https://www.be­tarena.cz/rubri­ky/sportovni-clanky/top-10-tenistu-v-roce-2015-s-nejvyssimi-prijmy_190.html

Lamalam

Týká se to pouze hrstky těch nejúspěšnějších.