Rokio

Je pravda, že právník bez vysokoškolského titulu magistra je úplně nanic?

Slyšel jsem, že JUDr. je klasický právník. Ten, kdo má vysokou právnickou školu na úrovni magistra, může dělat právního koncipienta.

Když má někdo jenom bakaláře z právnické školy, tak je mu to nanic?

Nejlepší odpověď
Drap

Bakalář u advokacie toho opravdu moc dělat nemůže.

Další odpovědi
da ny

Wiki uvádí:
„Právník je obecné označení člověka, který získal vysokoškolské právnické vzdělání. Nejčastěji to bývá absolvent právnické fakulty, magisterského studijního programu Právo a právní věda, oboru Právo. Existují i bakalářské studijní programy a obory věnující se studiu práva (Aplikované právo, Veřejná správa apod.), které ovšem nepředstavují zcela plnohodnotné právnické vzdělání, jelikož jejich absolvování nezakládá kvalifikaci k výkonu klasických právnických profesí (např. advokát, státní zástupce, soudce atp.), ale pouze některých (např. vyšší soudní úředník atp.).“

https://www.law­.muni.cz/conten­t/cs/
„Absolventi magisterského studijního programu právo, kteří získali akademický titul Mgr., mohou na půdě Právnické fakulty MU vykonat státní rigorózní zkoušku, jejíž součástí je obhajoba rigorózní práce. Úspěšným absolventům je udělen titul JUDr. "
"V kombinované formě realizuje Právnická fakulta MU tříleté bakalářské studijní programy Právní specializace a Veřejná správa. Programy jsou zaměřeny zejména na přípravu k výkonu neprávnických povolání. Úspěšným absolventům je udělen titul Bc. “

Lamalam

Není úplně nanic. Právníci to nejsou pouze advokáti, soudci a prokurátoři. K výkonu funkce podnikového právníka, soudního exekutora či notáře doktorát nepotřebuješ.