ptáč

Je pravda, že práce polidšťuje opici?

Nejlepší odpověď
gecco

😉
No – napsal to Friedrich Engels – já bych těm ´komunistickým´ filosofům úplně všechno nevěřil…
😉

Další odpovědi
klumprt

Řeknu to písní „O“ od skupiny Bez ladu a skladu:

Len o láske spievajú zlatí vtáci
Prečo nespievajú aj o práci?
Veď práca to je hybná sila
Ona nás všetkých poľudštila

My máme jej po zuby, priznajme si sami
radšej bysme ešte boli opicami.

(Slovenští uživatelé snad odpustí případné gramatické nepřesnosti)

annas

Engelsova slova souvisejí s teorií, že člověk pochází z opice. Namířeno proti tomu, že člověka stvořil Bůh.

Polidštit = dát někomu, něčemu lidský ráz, lidské vlastnosti.. Kdo či co koho polidštilo?

„Člověk“ začal chodil po dvou, přemýšlel, začal užívat ruce, vykonával určité úkony atd. Takže v pravém slova smyslu se stal člověkem, protože práce ho odlišila od zvířat – ať už to bylo, jak to bylo, dnes už je to jinak.

Platilo vždy, že člověk je jediný tvor, který musí pracovat, aby se uživil?

Přece se vždy našli tací, kteří nemuseli umět pracovat, ale uměli se uživit…

Co o práci v současnosti píše aforista Jan Sobotka?

"Kdo nic nedělá, nic nezkazi.
Kdo nic nezkazí, nic se nenaučí.

Kdo se nic nenaučí, co může dělat?"

Hop – a je tu lidoop?

marci1

Tak to opravdu nevím, ale mám pocit, že práce polidšťuje člověka. 🙂

mosol

Je to možné, ale nesmí se o tom mluvit.
Ono by z toho totiž vyplývalo, že ti co nepracují jsou opice.
A že je jich plný Chánov.

lexx

ne, je to ideologická pitomost, proč se opice z pralesa nezačnou oblékat, nepěstuji umění, kulturu…za 1000 let se nenaučily nic a jenom se množí, lezou na palmy a žerou banány

Šidlo

to viete, sudruchu.....taky Robspiere, Lenin, Stalin a PolPot boli úplní lenivci…a potom ich ,,práca s ludmi" úplne poludštila…že?

koniec irónie.....alebo ešte nie…mne sa zdá úplne čarovné, ako bolševici apelovali na logiku a vedu a sami mnohými svojimi zvrhlými teóriami išli proti vede i logike.....nác­kovia detto

úprimne: ak opica v džungli celý deň zbiera žrádlo, kŕmi mladé a vyberie blchy z kožucha polke tlupy to nie je práca?! ona sa s tým zabáva či čo? opica nekoná úplne inštinktívne, koná vedome a cielene.....takže pracuje s rozumom (narozdiel od mnohých ľudí, ktorí tvrdia že robiť treba srdiečkom.....ma zaujíma, ako sa dá operovať mozog alebo šoférovať raketa so srdiečkom…)

lexx: najnovšie výskumy ukazujú, že opice majú kultúru: majú napr. súdy a políciu a vraj sú spravodlivejšie než ľudské.....viete, kultúra nie je len veľký barák, značkové handry a eva a vašek
japonci merali iq delfínom.....mali ho v priemere vyššie než oni (japonci majú najvyššie priemerné iq aj najdlhšie v priemere žijú)

ptáč

marci1, takže hlasatel toho výroku považoval dělný lid za opice?

marci1

Tak to nevím, ale podívej se kolik lidí dnes nepracuje, postrádá pracovní návyky, chovají se spíše jako opice. Dělají všechno možné, kromě toho, aby pracovali. 🙂

ptáč

To jsou ti s velkým platem. Politici.

ptáč

taky tomu nevěřím, vždyť i opice a živé veškerenstvo pracuje, přesto nejsou lidmi.