Je pravda že pokud chci vykonávat profesi Strážný např. na staveništi, tak že musím absolvovat nějaký kurz?

Dobrý den, jsem ZTP a včera mi známý sdělil že se ucházel o pracovní místo jako Strážný na stavbě a jednatel dané bezpečnostní agentůry se ho při osobním pohovoru dotazoval zdali absolvoval kurz pro výkon tohoto povolání. Je to údajně nějaká nová podmínka platná od letošního roku, nevíte prosím o jaký kurz se jedná, kde ho lze v MS kraji absolvovat a kolik stojí? Díky

Odpovědi

Pracoval jsem donedávna jako strážný. Prý někdy do pololetí tohoto roku musí všichni strážní tuto zkoušku mít. Když jsem to vloni zjišťoval, našel jsem různé ceny, od 1200 až po 3500. Na internetu jistě najdeš spoustu nabídek. Už si přesně nevzpomínám, ale četl jsem tam něco o těchto kurzech spec. pro ZTP a ty by měli být levnější. Až to budeš hledat, tak se na to zaměř.