Lukas27

Je pravda, že po revoluci půjčili každému na cokoliv?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne tak úplně

Další odpovědi
Rokio

Tak úplně ne, ale dostat půjčku bylo tehdy snadné.

zjentek

Úplně každému ne. Hlavně tedy umělcům. Tehdy se půjčovali desítky miliónů jako protihodnota oproti uměleckému dílu, řekněme obrazu třeba za 20, nebo 50 kčs.

Pepa25

Půjčovalo se i na neživotaschopné podnikatelské záměry, protože nebylo dost zkušeností s jejich vyhodnocováním.

Kryšpín

A také šlechta provedla na několik minut tmu, aby se lépe porcovalo na výrobu milionářů.

Midas

Na cokoli určitě ne. Jako i dnes dostaneš půjčku na cokoli, ale příjde na podmínky, na ručení. Tehdy akorát byly ty půjčky dostupnější, hlavně na podnikání.
No hlavně tu byl chaos v 89.,90, 91 a 92. V devadesátem třetím už se to trochu zklidnilo. Ty tři roky předtím to tu bylo takové, jakkože nikdo pořádně nevěděl, co má dělat, co si může dovolit a tak.