JanaViki

Je pravda, že po octu se zlomí končetina?

Nedávno jsem slyšela, že když se např. ruka přes noc „marinuje“ v octu a ráno se s ní pohne, zlomí se. Podle mě je to pitomost, ale slyšela jsem tu už u mnoha lidí. Co si myslíte vy? :)

Nejlepší odpověď
Mapel

Ocet je kyselá látka a tareaguje s vápníkem, který je součástí kostí. Pokud viajíčko dáme do octa, tak se skořápka rozloží – je vápenatá – a zůstane měkké vajíčko ve vnitřní blance. To neznamená, že octový zábal na zhmožděnině znamená zlomení ruky. Kost je obalena svalstvem a ten ocet musí proniknoout ke kosti. Faktem zůstává, že když necháme systematicky působit kyselé látky, tak může dojít ke křehnutí kostí. Ale je to dost složitý, protože takto působí i vitamín c – kyselina citronová. Tyto látky se však v těle štěpí a využívají jináč. Bez nich by člověk nemohl existovat. To co jsi slyšela je extrém.

To samé je i kyslík. Člověk ho potřebuje, ale zároveň negativně působí na buňky – ztrácí pružnost. Lesníci, kteří žijí v lese na zdravém vzduchu umírají na rakovinu plic. Kyslík je tudíž nezdravý, protože způsobuje stárnutí buněk, ale člověk ho potřebuje.

Další odpovědi
iceT

Tatínek nachytal malé ryby,očistil,na­ložil je do láku jako zavináče a po 14 dnech se tyto ryby mohly jíst i s kostmi,ty totiž díky působení octu úplně zgumovatěly.Takže proč by to nešlo i u lidských kostí?