JájsemRaibek

Je pravda, že po dovozu lednice na místo určení musí alespoň 20 hodin stát?

Dnes mi prodavač při nákupu lednice řekl, že až přijedu domů, tak mi musí 20 hodin stát.
No to teda nevím :D
Jak to udělat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Někteří výrobci uvádějí i kratší dobu, ale obchodníci se jistí. Je to kvůli tomu aby se kapalná i plynná fáze chladiva gravitací dostala tam, kde má být. Praktici tvrdí, že stačí taky jen pár hodin. Nikdy jsem to ale neriskoval. Pokud byla lednička po celou dobu přepravy alespoň v přibližně svislé poloze, není třeba mít obavy.

Další odpovědi
iceT

Stát musí ta lednice, ne ty nebo ten dole-((
Ale jinak ano, je to pravda.

autacek

Neblbni s těma zásobama, když vypnou proud, tak se ti to zkazí.

elkon

Když ji při převozu nebudeš naklánět, tak stačí pár hodin, aby se médium zklidnilo.