annas

Je pravda, že papež nedostává žádný plat?

Nejlepší odpověď
vagra

Oproti kardinálům, kteří si vydělají měsíčně 2500 eur osvobozených od daně, papež oficiální plat nedostává.
Předměty osobní potřeby, jako je jídlo nebo oblečení, mu zabezpečuje Vatikán.
Církevní právo ale papeži (jako každému světově významnému duchovnímu) zásadně nezapovídá, aby měl soukromý majetek. Na rozdíl od řádových bratrů může nakládat se svým osobním majetkem zcela volně. Jan Papež II. uvedl ve své závěti, že po sobě nezanechává žádné pozemské statky. Pravděpodobně obsah své soukromé bankovní schránky, která zahrnovala například honoráře za knihy, daroval někomu ještě za svého života.

Zdroj: http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=3570%­3Anerozumim-tomu&catid=75%3A­zajimavosti&I­temid=89

Další odpovědi
led

Nebol by mu na nič. Všetko, čo potrebuje dostáva. Na penziu nemusí myslieť, úrad má doživotne.