Lukas27

Je pravda, že otužování ve studených vodách posiluje imunitu, a jak?

Je to teď hodně populární.

Nejlepší odpověď
Edison

Taky můžeš nechutně nastydnout. Hodně ošklivě… 😁

Další odpovědi
Drap

Měřit to asi nejde, ale posiluje dost. Mám vnuky, dvojčata. Byli dost nemocní vždy přes celou zimu. Začali, když jim byly asi 4, nebo pět let. Každý den se koupali od léta v přírodním koupališti až do začátku listopadu. Žádné dlouhé koupání, ze školky hned do vody, vyčvachtat, osušit a domů. Celou zimu nebyli nachlazení, žádná nemoc se jich nedotkla. Teď už tok dlouho nedrží, ale koupou se většinou někdy od května do října, minimálně 3× do týdne, a jsou pořád zdraví.

aliendrone

Říká se to. Nejsem expert přes medicínu, ale z vlastní životní praxe bych otužování vřele doporučil. Pravda, nemusíš se cachtat v našich špinavých vodních tocích (to ti vážně neradím), ale taková finská sauna – zkus a uvidíš sám. Jen s tou rychlostí ochlazování na to zkraje jdi zlehka. (aby to s tebou náhodou nefláklo) Uvidíš sám, jedna vlastní zkušenost vydá za bambilion keců. :)

Hele, rýmičku navzodry všemu chytneš tak jako tak (zvláště pokud žiješ ve větší aglomeraci – ten prevít je prostě hustej), ale je ROZDÍL ji mít několikrát do roka nebo jednou za rok, dva. ;) :)

elkon

Ano, ale musí se k tomu dojít pozvolna.