zjentek

je pravda, že optimismus může být formou krajního zoufalství?

mimo jiné prosím o odpověď na tuto otázku hlavně člověka s nickem ocko

Nejlepší odpověď
Drap

Je otázkou, z které strany se na to budeš dívat. Většina optimistů jsou jen špatně informovaní pesimisté. Ale ocko ti to jistě vysvětlí vyčepávajícím způsobem

Další odpovědi
annas

:

Může. Když totiž optimista přemůže zoufalství, vidí věci takové, jaké jsou, nikdy se nemůže zklamat.

Je dvojí optimismus: jeden, který se od špatných věcí odvrací k čermusi lepšímu, třeba vysněnému; druhý, který hledá v samotných špatných věcech něco aspoň trochu lepšího, třeba jen vysněného. Karel Čapek

charliesheep

Znám člověka,ze kterého optimismus prýští i v případě,že dotyčný ví,že je „TO FAKT V HÁJI“.Tento člověk na mě působí občas opravdu zoufale,jakoby svým optimismem zakrýval realitu a utíkal od ní,takže ano,optimismus může být formou krajního zoufalství,

alenad

psychologií se nezabývám , ale když se nad tvou otázkou zamyslím , tak je to vlastně pravda – a jinak , optimismus je opium lidstva :)

SteimlX

u mě určitě… pač nemá cenu bejt depresivní či agresivní na lidi, kteří za to nemůžou, jednodušší je se všemu vychechtat a bejt v pohodě, ale negace se v člověku-ve mně- ukládaj a pak časem bouchnou, když to nečekám, takže to není asi nejvhodnější systém fungování .. hehe