Avatar uživatele
zjentek

je pravda, že optimismus může být formou krajního zoufalství?

mimo jiné prosím o odpověď na tuto otázku hlavně člověka s nickem ocko

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, Drap, Larissa, anonym, anonym, SteimlX, gagaga před 4051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je otázkou, z které strany se na to budeš dívat. Většina optimistů jsou jen špatně informovaní pesimisté. Ale ocko ti to jistě vysvětlí vyčepávajícím způsobem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

:

Může. Když totiž optimista přemůže zoufalství, vidí věci takové, jaké jsou, nikdy se nemůže zklamat.

Je dvojí optimismus: jeden, který se od špatných věcí odvrací k čermusi lepšímu, třeba vysněnému; druhý, který hledá v samotných špatných věcech něco aspoň trochu lepšího, třeba jen vysněného. Karel Čapek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
charliesheep

Znám člověka,ze kterého optimismus prýští i v případě,že dotyčný ví,že je „TO FAKT V HÁJI“.Tento člověk na mě působí občas opravdu zoufale,jakoby svým optimismem zakrýval realitu a utíkal od ní,takže ano,optimismus může být formou krajního zoufalství,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenad

psychologií se nezabývám , ale když se nad tvou otázkou zamyslím , tak je to vlastně pravda – a jinak , optimismus je opium lidstva :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SteimlX

u mě určitě… pač nemá cenu bejt depresivní či agresivní na lidi, kteří za to nemůžou, jednodušší je se všemu vychechtat a bejt v pohodě, ale negace se v člověku-ve mně- ukládaj a pak časem bouchnou, když to nečekám, takže to není asi nejvhodnější systém fungování .. hehe

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek