Spartaboy

Je pravda, že opravdová láska všechno odpouští a plně přijímá každého takového, jaký je?

Jen když někdo někomu schválně ubližuje, tak se jí to nelíbí.

Odpovědi
annas

I láska má několik podob, Už jsem je zde několikrát zmiňovala.

Co je opravdová láska?

".Z náklonnosti duše se rodí přátelstsví, z náklonnosti těle pak žádostivost, , z nnáklonnosti rozumu vzniká úcta. Spojením těchto tří náklonnostsí vzniká láska:

Jde o starou indickou moudrost, kterou jsem si zapamatovala aa líbí se mně.

Takže z toho plyne, že jeden druhému musí projevovat úctu, chápat ho jjko přítele, vážit si ho . K základům .lásky patří i fyzická přitažilivost. Důležitá je i tolerance,. brát i chyby druhého …jsem, jaký jsem…

Vzpomněla jsem si na Štipačova a úryvek z jeho Slok lásky, kdysi jsem se učila zpaměti. ale pro jistotu okopírovala, ale nepopletla jsem.

I z veršů plyne, že láska přináší i různé starosti, nejen radosti …

"Lásky si važte už teď v mládí a s léty dvakrát vroucněji.
Láska – to není vzdychat, hladit, vodit se s lunou v aleji.
Přijdou i mraky, nečas, tíseň. Pak, zkřehlé, kdo vás zahřeje?
Láska je jako dobrá píseň,a píseň složit – těžké je. !

https://basnicky-basne.peoplelo­vepeople.com/cs/bas­nicky-o-lasce/lasky-si-vazt

Mc Merkurion

… ANO …

anonym

Ne. Lásku či zamilovanost lze asi nejlépe definovat jako přemíru iluzí a idealizovaných představ nad skutečným poznáním vašeho objektu zájmu. Jakmile ho/jí poznáte láska se zpravidla z nějakého záhadného důvodu vytrácí a zůstává buď vystřízlivění nebo velmi blízké přátelství a dobrý pocit ze společného bytí. Takže ta původní láska bláznivá rozhodně nepřežije cokoliv a už vůbec ne poznání toho, jaký člověk skutečně je, je to jiskra která dříve či později uhasne, přesto to ale nemusí být nic zlého, co zbude může pro dva lidi mnohem větší hodnotu.

Pepa25

Ano. Ale je to nedostižný ideál – v realitě bohužel žádný člověk nedokáže takto milovat.