Rokio

Je pravda, že oběť trestného činu je ta osoba, která utrpí těžší následek?

Je možné, aby někdo byl pachatel trestného činu a přitom utrpěl těžká zranění, zatímco oběti se nic nestalo?

Odpovědi
Mravenec

Už zase v tom máš bordel. Zákon o obětech, § 3 odst. 1 – Každou osobu, která se cítí být obětí spáchaného trestného činu, je třeba považovat za oběť, nevyjde-li najevo opak nebo nejde-li zcela zjevně o zneužití postavení oběti podle tohoto zákona.

Teoreticky může být oběť kdokoliv, i pacient s hlavou, který si to jen představuje.

Stranou trestního řízení je POŠKOZENÝ a jedná se o osobu, které byla způsobena újma na zdraví, majetku, etc.

Paradoxně například o zavražděné osobě se nemluví správně právně jako o obětí, ale jako o poškozené/m.

Ano, pachatel trestného činu může utrpět těžká zranění, např. bude držet rukojmí, a následně bude odprásknut. Poškozený utrpí psychickou újmu, ale nic se mu fyzicky nestane.

elkon

A bláboly pokračují!!!!!

Drap

Neni to pravda, Ano je to možné, že bude mít těžší následek, ale i přes to bude stále pachatel.

Filip84

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Podívej se, Ty se rozhodneš, že zabiješ – konečně – toho svého psychiatra. Furt kolem něho kušníš, furt s ním děláš vlny, jako bys ho nemohl vyměnit, a tak se jednoho dne rozhodneš, že ho – konečně – už zabiješ.

No, tak vezmeš paní matce z kuchyně sekáček a kudlu a půjdeš na psychiatra. Teďka ten psychiatr už je na takové pacoše s hlavou poněkud zvyklý, tak Tě mázne židličkou po rypáku. Ty s sebou flákneš na roh stolu hlavou a budeš na místě tuhý, jako žádný druhý.

Kdo byl pachatel? Psychiatr, který seděl v ordinaci a dělal svou práci? Asi ne, že. Asi určitě ne! Tak kdo? Soudruh Stalin? Asi taky ne, ten už je dávno tuhý, jako žádný druhý. Tak kdo? Ano, Wunderbar: Rokio I. Kauflandský, pán z a na Znojmě, sbíratel opuštěných flašek lahví a všech penízů.

Tak, a kdo byl obětí trestného činu? Ty? Jakého trestného činu? Tys šel na psychiatra s kudlou a sekáčkem s úmyslem ho zabít, takový, jako, znojemský masakr sekáčkem a kudlou jsi chtěl spáchat. Co měl, asi tak, psychiatr dělat? Měl Ti uvařit Kaffee? Nebo se měl nechat, tak jako dobrovolně, tím sekáčkem a kudlou zabít? Asi ne, že? Takže co? Bránil se zjevně nepřiměřeně způsobu útoku? Já si to nemyslím, když na něho vyběhl takový malamut, o kterém navíc ví, jak moc je 🤪, se sekáčkem a kudlou. Čím se měl bránit? Kvér u sebe neměl, tak bafnul židli, a Tě s ní máznul po rypáku.

To, žes potom upadl hlavou tak pitomě na roh stolu, žes se při tom zrakvil, to můžeš připisovat jenom sám sobě: kdybys nebyl hlupákem, nestal bys se medvědem, ergo, kdybys nechodil na psychiatra se sekáčkem a kudlou, nejebnul by Tě židlí po rypáku, nejebl bys se hlavou o roh stolu a nebyl bys tuhý, jako žádný druhý.

Takže, kdo je tu obětí trestného činu? Ano, Wunderbar: psychiatr. A kdo je tu pachatelem trestného činu? Ano, Wunderbar: Ty.

A na to se musíš ptát, jako? Po 55×, dokolečka dokola, otravovat, kušnit a dělat vlny? 🙄🤦‍♀️
Z důvodu: Nelegální obsah, odkaz na nelegální obsah (porušující platné zákony).

Rokio

Filip: Máma je proti změně mého psychiatra.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: A Tobě je deset roků, že se musíš ptát paní matky na názor, nebo co? 🙄

Jako bez urážky, ale podle toho všeho, co jsme si o ní psali, má sama dost. A vůbec to nemyslím zle, ale ta je schopná něco vyřešit asi ještě míň, než Ty.

No tak co, tak už jenom podle toho, co tu o něm píšeš, je poněkud jasné, že mezi vámi nemůže být ten vztah, co by mezi lékařem a pacošem měl být. Tak?

Prostě si najdi jiného, ve Znojmě jich je víc, ne?