Avatar uživatele
JájsemRaibek

Je pravda, že nouzové dojezdové kolo se nemá dávat na přední nápravu?

Určitě každý ví o jakém kole je řeč. Menší, užší, prostě dojezdové kolo.
Ale když píchnu přední, tak jako co? To mám povolit zadní, dát tam to dojezdové a pak to zadní vyměnit za píchlé přední?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

I to je řešení… Ale mě by spíš zajímalo, kde jsi na to přišel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ušel ventil

Že by to bylo z důvodu bezpečnosti ?

U 4 x4 , kde nemají odpojitelnou zadní nápravu která se zapojuje automaticky při prokluzu předních kol je to právě naopak – dojezdovku dopředu (možný rozlišný obvod pneu ) diferák by to utáhl ale asi viskozní spojka by mohla mít problém,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Třeba já už jel na dojezdovým kole vpředu na straně spolujezdce cirka 15 kiláků a světe div se, nic se nestalo. Takže to není pravda! ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jde o to, že na přední (tedy řiditelné) nápravě dojde k dramatické změně chování vozidla v zatáčkách. Vážně jsi nikdy nejel s plečkou, která by měla byť rozměrově stejné, ale vzorkem rozlišné pneu (pochopielně že je to v rozporu s předpisy)?

A teď si představ, jak se auto s tímhle bordelem na předku bude chovat v zatáčkách (i když dodržíš rychlostní limit – obvykle 60–80km/h), zvláště když v nich bude třeba brzdit (jistě víš, že auto brzdí nejvíc přední nápravou) – třeba když v protisměru pojede něco širokého a bude třeba intenzivněji za to „zabrat“ LOL!;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Když je někdo detailista či puntičkář… dojezdové či rezervní, já mám rezervu stejných rozměrů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Není to pravda, zákon nic takového nenařizuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

…terá by měla byť rozměrově stejné, ale vzorkem rozlišné pneu (pochopielně že je to v rozporu s předpisy)?

vzorek pneumatiky může být rozdílný, dezén nikoliv.

před 1932 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek