JájsemRaibek

Je pravda, že nouzové dojezdové kolo se nemá dávat na přední nápravu?

Určitě každý ví o jakém kole je řeč. Menší, užší, prostě dojezdové kolo.
Ale když píchnu přední, tak jako co? To mám povolit zadní, dát tam to dojezdové a pak to zadní vyměnit za píchlé přední?

Nejlepší odpověď
Edison

I to je řešení… Ale mě by spíš zajímalo, kde jsi na to přišel.

Další odpovědi
Ušel ventil

Že by to bylo z důvodu bezpečnosti ?

U 4 x4 , kde nemají odpojitelnou zadní nápravu která se zapojuje automaticky při prokluzu předních kol je to právě naopak – dojezdovku dopředu (možný rozlišný obvod pneu ) diferák by to utáhl ale asi viskozní spojka by mohla mít problém,

zjentek

Třeba já už jel na dojezdovým kole vpředu na straně spolujezdce cirka 15 kiláků a světe div se, nic se nestalo. Takže to není pravda! ;)

aliendrone

Jde o to, že na přední (tedy řiditelné) nápravě dojde k dramatické změně chování vozidla v zatáčkách. Vážně jsi nikdy nejel s plečkou, která by měla byť rozměrově stejné, ale vzorkem rozlišné pneu (pochopielně že je to v rozporu s předpisy)?

A teď si představ, jak se auto s tímhle bordelem na předku bude chovat v zatáčkách (i když dodržíš rychlostní limit – obvykle 60–80km/h), zvláště když v nich bude třeba brzdit (jistě víš, že auto brzdí nejvíc přední nápravou) – třeba když v protisměru pojede něco širokého a bude třeba intenzivněji za to „zabrat“ LOL!;) :D :D

hapiky

Když je někdo detailista či puntičkář… dojezdové či rezervní, já mám rezervu stejných rozměrů.

cukrar

Není to pravda, zákon nic takového nenařizuje.

cukrar

…terá by měla byť rozměrově stejné, ale vzorkem rozlišné pneu (pochopielně že je to v rozporu s předpisy)?

vzorek pneumatiky může být rozdílný, dezén nikoliv.