fcoop

Je pravda,že nejblbější sedlák mívá největší brambory? Proč?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
rosinka

Ano

Stejné štěstí mají hloupí, ožralí, neinformovaní. Oni tolik nepřemýšlejí, nestojí sami sobě v cestě rozumem, strachem atd. A tak se věci vyvíjejí samy, dle boží vůle.

Další odpovědi
Pájo

Ne

Říká se to, ale pravda to není (alespoň už né dnes) …
Možná to má něco společného s jednoduchostí… (sedláka i jednoduchostí povahy a jakoby jejich snadného rozhodování).
Já beru od známého sedláka brambory (i velký) a řeknu vám, žádnej hlupák to není… a v mnoha pohledech na svět by nás snadno strčil do kapsy.. (dobře, ne všechny.. ;) )

Wang

Ne

Sedlákovi se taky závidělo… a možná „vo tom to je“!

annas

Ne

Kdyby toto přísloví platilo, určitě by se ostatní řídili postupy tohoto sedláka a snažili se ho napodobit …

Naopak. Když se objeví v obchodě malé brambory, někdy si říkám, proč máme málo blbých sedláků…?

Drap

Ano

Říkáse se to , vzniklo to asi z toho, že někdy je lepší nechat vše na přírodě.

lexx

Ano

Protože hloupý mívá štěstí.

Ronie

Ano

Blbej nad tím nějak nepřemýšlí. Prostě selskej rozum!! :)