denca21

Je pravda, že na OP je číslo které ukazuje počet podobných lidí?

Kde by to číslo melo být?

Nejlepší odpověď
gecco

Nedbej na skeptiky – jasně, že je to pravda…
Je to to číslo vpravo nahoře na lícové straně – a to, že je to pravda je zdůrazněno tím, že totéž číslo sje uvedeno i na zadní straně ´uvozeno šipkami´ – to znamená, že všichni ti „podobní lidé“ jsou Japonci…

>:-<

Další odpovědi
marci1

Není to pravda. 🙂
Bylo již vícekrát zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=op%20%C4%8D%C3%AD­slo%20podobn%C3%BDch%20­lid%C3%AD

Drap

Je to nesmysl.

ReHu

V čem by si ty lidi měli být podobní?

led

Nie počet, ale zhodu dátumu narodenia a pohlavia
…je to časť rodného čísla, uvádzajúca rok, mesiac( tu aj pohlavie) a deň narodenia – všetci, ktorí majú v rodnom čísle toto „predčíslie“ rovnaké ako vy, sú narodení v ten istý deň ako vy.
doplnkové číslo za lomítkom je zvolené tak, aby celé desaťmiestne rodné číslo bolo bezo zvyšku deliteľné číslom 11 (modulo 11). Takže tu nejde o počet narodených v danom dni, ani o počet podobných ľudí.
Alfanumerické číslo OP je jedinečné – zahrňa sériu (2 písmená) a číslo
Číslo na okraji uvádza strojovo čitateľné údaje, ktoré sú číselným vyjadrením vybraných dát z textových alfanumerických údajov OP.
Občiansky preukaz obsahuje údaje v rozsahu meno, priezvisko, rodné priezvisko, pohlavie, štátne občianstvo, dátum a miesto narodenia, rodné číslo a adresu trvalého pobytu občana, ktorému bol vydaný občiansky preukaz (ďalej len „držiteľ“), dátum vydania a dátum skončenia platnosti občianskeho preukazu, miesto vydania.
Čipový OP má tieto dáta vložené aj do čipu.
Doplňuji:
výber zo zákona o občianských preukazov a ďalších verejne dostupných zdrojov

lota

Jasně a ještě je tam taky tajný kód zednářů.

anonym

Taky mě to kdosi v roce 2009 říkal,je to zajímavá fáma.

lexx

není