SINGO

Je pravda že motorky můžou…

na novinkách u tohodle článku:
http://www.no­vinky.cz/krimi/271440-helikoptera-odhalila-ridice-kteri-se-ridi-uslovim-ze-plna-cara-neni-zed.html

jsem si přečetl jeden komentář:
To jsou přestupky jako hrom,úsměvné a zbytečné.Čáry na silnicích jsou dobré maximálně,když je mlha,nebo tma.Navíc je dávno schváleno,že motocykly mohou čáry přejíždět,kdekoliv…

Je poslední věta pravda? Myslím si že to je nesmysl…

Nejlepší odpověď
mojitek

Singo,ani mašiny nemůžou přes plnou.Přes plnou se můžou předjíždět jednostopá vozidla-nikoliv naopak 😉
Doplňuji:
Pro úžasně „chytrého“ mosoje : okopírovaná citace z pravidel – "Tuto čáru řidič nesmí pouze přejíždět, sama o sobě proto nestanoví zákaz předjíždění. PŘEJETÍ PLNÉ ČÁRY TEDY NENÍ SAMO O SOBĚ PORUŠENÍM ZÁKAZU PŘEDJÍŽDĚNÍ! "
Čili než budeš něco psát o " nějakým pánovi že píše blbosti " tak si nejdřív proštuduj základní pravidla silničního provozu a odevzdej řp,protože ty tvoje ..zoufalý výkřiky.. jsou vážně komický.

Další odpovědi
jmhad

Je to nesmysl,protože

Vyhláška 30/2001 § 18 říká

Podélná čára souvislá" (č. V 1a), „Dvojitá podélná čára souvislá“
(č. V 1b); oddělují jízdní pruhy s protisměrným provozem a řidič musí jet vpravo od této čáry – značky;
značku č. V 1a /jednoduchou čáru/ je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění překážky, či odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci
značku č. V 1b /dvojitou čáru/ je zakázáno přejíždět nebo ji
nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění překážky

mosoj

Do háje, největší kravina a hned dostane palce! Tomu pánovi co to napsal a palcujícím nepatří řidičák do ruky.
Díky za nominaci pro jmhad. Kdyby to nebylo, udělal bych to sám
Doplňuji:
Mojitek: Máš velice svérázný výklad pravidel silničního provozu a dokonce si i sám ve svém svérázném výkladu pravidel protiřečíš.

Prostě na silnici nepatříš !!!

mojitek

mosoj : pravda je ta,že na silnici která má plnou čáru NENÍ ZAKÁZÁNO PŘEDJÍŽDĚT (nebo kde to máš uvedeno?) pouze nesmíš čáru přejet ..tak co tady řešíš svými výkřiky pořád,ty rado?