Master123

Je pravda že moc je většině státům k ničemu?

Všude se píše jak vlivné jsou některé země, napřiklad třeba i Německo že má vliv a moc, ale je to vůbec pravda, sice je to několikátá největší ekonomika, ale napřiklad sem se dočetl že chartu lze změnit 2/3 členů (mohou jakkkoliv malé státy) pokud změny se budou týkat napřiklad toho že se vytvoří světová vláda a stát, tak Německo ať má jakkoliv silnou ekonomiku (a třeba i jaderne zbraně.) Tak s tim stejně nic neudělá. Tudiž to jaký stát má jakou moc tak na tom nezáleží, pokud by Čína neměla právo veta jsou ji jaderne zbraně, ekonomika a obří moc k ničemu.

Odpovědi
Postmaster

Nejmocnější je čas, protože vše je zde dočasně!

Daidal

To asi nechápeš, co moc je a co představuje. Jinak by to nebyla moc, ale nějaká iluze (což v tomto případě rozhodně neplatí, jen tu něco fantazíruješ a mylně vykládáš).

Ametyst

Větší státy obvykle odrbávají ty menší. To krásné vidíme v Evropské unii a eurozóně: žádné zemi kromě Německa euro neprospívá. Malé státy se nějak historicky snaží přežít vedle těch velkých.

Drap

Ano je to pravda. Všimni si rozhodování v EU. Všichni mají stejná práva, ale vždy vyhrává Německo a Francie. Čím to asi bude?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Drap poněvadž dle smlouvy rozhoduje většina dle počtu obyvatel