Heřman

Je pravda že mobily které jsou obyčejné že internet v nich je pomalý a v dotykových (smart) mobilech je net rychlý.

Odpovědi
www

Mám hloupý mobil a pokud se budeme oba připojovat k netu přes poskytovatele od operátora, což jsme zkoušeli, rozdíl nebyl naprosto žádný.
Smartfon má ale na rozdíl od mého mobilu wifi a tady bylo jeho připojování rychlejší.
Jde také o zvolený prohlížeč.
Zkušenost

MacChill

Ano, jde kromě rychlosti připojení i o Výkon (hardware) mobilu, který mají smartphony vyšší.

Děda Louda

Děkujeme za informaci.

perry001

jde hlavně o datovou technologii, kterou telefon využívá. Jsou tyto možnosti:

  1. GPRS, EDGE – velmi pomalé, dostupnost skoro v celé ČR, rychlost max 250 kB/s. touto technologií jsou vybaveny tzv. hloupé telefony, nebo staré telefony.
  2. 3G – do této kategorie tzv. 3. Generace spadají přenosy s vyšší rychlostí například UMTS, HSDPA apod…maximální dosahovaná rychlost je až 14 MB/s. záleží ale na lokalitě ve které se nacházíte. touto technologií jsou vybaveny převážně tzv. chytré telefony.

Doplňuji:
ještě se pracuje na tzv. LTE síti, kde reálná přenosová rychlost by se měla pohybovat kolem 40–60 MB/s

JanVal

Nejde o typ telefonu, někdy je možná i hloupý mobil s Operou rychlejí než chytrý s předinstalovaným prohlížečem. O tom, který telefon bude rychlejší záleží na tarifu vašeho operátora, datové technologii, prohlížeči a výkonnosti telefonu (operační paměti, procesorem,…).