hapiky

Je pravda, že mnozí politici dělají moudrá rozhodnutí až po vyčerpání všech těch špatných?

Nebo snad se kvůli velkému počtu těch špatných rozhodnutí se už k těm moudrým nemůžou dopídit?

Nejlepší odpověď
annas

Jenže ti, kteří írozhoduj, považují svá rozhodnutí za správná. Často se liší pohleld zástupců levice od pravice a těch kteří stojí někde uprostřed.

Důležité pro politika je být víděn, protože politikova touha po moci je mocnější než moc. Podle určitých návrhů či doporučení je důvěra v politiky proměnlivá. Co je pro někoho správné, pro jiné naopak – projevuje se ve volbách…

Co na rselativní moudrost politiků uvádí Jan Sobotka?
https://books­.google.cz/bo­oks?id=uq5wjLH­8DtkC&pg=PA103&lpg=PA103­&dq=aforismy+o+po­litic%C3%ADch+Jan+so­botka&source=bl&ot­s=23QYWpGBKf&sig=AC­fU3U28xVP2S5rk1Op­WvoyfYuixNi7Cgg&hl=cs­&sa=X&ved=2ahU­KEwjF743G74HkA­hUPY1AKHSKiAOk4ChDo­ATADegQICRAB#v=o­nepage&q=aforis­my%20o%20poli­tic%C3%ADch%20Jan%20s­obotka&f=false

„Moudří neusilují o moc a proto je politika šancí pro chytré, ale ani "hlupáci“ nepřijdou zkrátka."

„Ne všichni politici mají své vlastní názory, ale každý z nilch má své vlastní zájmy“

Neplynou z toho pro mnohé poliltiky tzv. moudrá z, zvláště, když už jsou někteří politici okoukaní?

Další odpovědi
led

Ako by inak zažiarili svojou múdrosťou? Najprv nechajú padnúť tie zlé rozhodnutia a potom ako správny „Hloupy Honza“ z rozprávok zvíťazia svojim múdrym rozhodnutím.

PS. Ak nepoznáte špatné rozhodnutia, ako viete ktoré rozhodnutie je múdre?

Kepler

Já myslím, že moudré rozhodnutí, které by vyhovovalo všem, udělat nelze. Takže po špatném rozhodnutí můžou udělat maximálně jen méně špatné.

zjentek

„Mezi dvěma stovkami členů dolní komory parlamentu se najdou i tací, kteří za tři a půl roku před zbytkem svých kolegů promluvili pouze dvakrát.“

An, co jsou tzv. moudrá zet? Děkuji.

Ametyst

Moudře mluví až když přestanou být politiky. Nejhorší je, že ve své nadutosti považují lidi za hloupé, nevzdělané, nemoderní…ale byli dost chytří a znamenití, že nás zvolili!!! 🙂 To, jak lidé správně a pravdivě komentovali nějakou událost, dojde politikům až na konci volebního období v kampani za znovuzvolení. Opravdu si 4 roky „stojí na vedení“. Poslouchat přání lidí se teď nově nálepkuje populismem. Už jsem před volbami vloni slýchala vtipkování, že to „hodíme nějakému populistovi“.

Jan Kunčar

Řekl bych, že někteří politici vůbec nikdy nedělají moudrá rozhodnutí.

dubraro

Někdy ani tehdy ne. Leckteří odejdou z politiky s tím, že podělali na co sáhli.

led

U mnohých politikov skutočné múdre rozhodnutie je: skončiť s aktívnou politikou a ďalej nekandidovať.

hapiky

Myslím, že když dáme stranou jasně dobrá rozhodnutí, ty zbývající ještě pozná každý soudný člověk podle známého vzorce: Špatné rozhodnutí je namířeno proti lidem a zvýhodňuje chamtivce, podvodníky, uzurpátory, korupčníky, boháče…atd…atd…

hapiky

led: Jasně! To se ale jak víme netýká třeba Marečka Bendů.