Pella

Je pravda, že mléko od krav je pro telata, ale kvůli naší spotřebě se tele odloží a krmí uměle?

Slyšela jsem, že mleko od krav je původem pro telata, ale ta se odloží a krmí uměle.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je původem pro telata, ale to, co píšeš, je nesmysl. Stejné je to u všech zvířat, kter8 pijí mléko jen určitou dobu, než přejdou na pevnou stravu. Potom přestanou pít a kráva, pokud se nedojí, nedává ani mléko. Nehledě k tomu, že po vylíhnutí telete to mléko neni ani dobré. Kvalitu, jak jsme zvyklí, i chuť má právě až po skončení kojení.

Další odpovědi
cukrar

Pella, začátek textu je srávně, ale od spojky ale je to již blbost.

cochee

No slyšela jsi dobře. Každé mléko živočišného původu je mlékem mateřským pro mláďata toho živočišného druhu. Když se tele od krávy odstaví, kráva je potom dojena a tím se stále tvoří její mléko. Kdyby se nedojila, tvorba mléka by se zastavila. Odložení mláděte se rovná tomu, když lidská mamina přestane kojit mimino, ať už proto, že mléko nemá, nebo z jiného důvodu. Otázkou je, nakolik to teleti uškodí – lidské děti taky, pokud jsou odstaveny předčasně od prsu, tak se krmí zprvu Sunarkou a Sunarem a nevím, že by tím nějak výrazně utrpěly (ano, trpí dětská imunita). Pokud s touto filozofií nesouhlasíš, není nic jednoduššího než (kravské, kozí, ovčí) mléko a (!) mléčné výrobky nekonzumovat, stejně to je podle některých vědců nezdravé a nepřirozené. Jenže tím stejně ničeho nedocílíš. Pokud by se tak zachovala významná část populace, tak stejně bude tento děj probíhat, pouze nebude tolik krav.

Mc Merkurion

… no, možná by to chtělo přestat jíst i vejce >>> kvůli tomu, že je sníme, se nemohou narodit kuřátka …

Klaproth

Ano, mléko všech savců je určeno pro jejich mláďata.

Dochy

Současné krávy jsou vyšlechtěny tak, aby dojili výrazně více a výrazně déle než tele potřebuje. Takže tele by nemělo na svých právech být nějak výrazně omezováno. Rozhodně se nekrmí sunarem. Tráva, voda, ev. přikrmení šrotem by mělo být ok.