sesednizkola

Je pravda, že methanolová kauza v roce 2012 byla celá vykonstruovaná likérkou Božkov?

Které údajně vadilo, že 2/3 trhu ovládá černý trh, a chtěla ho zlikvidovat tak, že bylo podstrčeno „černým“ obchodníkům několik lahví s otráveným alkoholem?

Pořád nerozumím tomu, když otráveného alkoholu bylo tolik, proč otrávených tak málo (i kdyby byli mrtvých tisíce, pořád je to málo na to údajné množství). Vždyť to ani nemohli stačit celé pochytat. Navíc mi to, co by z toho měli vinici získat a kolik v tu dobu vydělávali, přijde oproti ziskům v tomhle oboru úplně nicotné. Podle mě je to podvod celé a viníci jsou ve vězení neprávem. Co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
elkon

ŽE tu plácáš nepodložené hovadiny.

Další odpovědi
JežíšKristus

21.12.2012 byl konec světa, takže se už nedozvíme, jak to vlastně bylo

aliendrone

A proč zrovna Božkov? Subjektů, kterým situace mohla vadit je přeci mnohem víc, včetně státu/systému v první řadě (daňový únik dosahoval přinejmenším tolik, jako svého času v kauzách LTO, ne-li více). A když něco nejde standardními postupy, tak se hledají jiné. Mohl v tom mít prsty prakticky kdokoliv z dané situace neprofitující, tedy nejen stát, potažmo Čestapo, ale i ten Božkov či jánwmkdo. Je to důležité?

Spíš by tě mělo zajímat, JAK JE VŮBEC MOŽNÉ, že situace dospěla až tak daleko. V našem durch und durch bonzáckém státě se to BĚŽNĚ ve velkém po celé roky provozovalo – chápeš, jak systém musí být prohnilý skrz naskrz? Kdo všechno v tom musel drandit, kdo o tom musel vědět – a přesto NIC! :o :(

Tak si někdo pomohl ve stylu „když to nejde NORMÁLNĚ“, přesněji „na hrubý pytel hrubá záplata“. On totiž je FAKT, že hošani vyráběli a NEDANILI ten chlast, víš? V lochu jsou každopádně ZASLOUŽENĚ (byť ne PRÁVEM, pokud je tvá hypotéza pravdivá) a je fuk, jestli za to nebo za tamto. Venkoncem svého času Al Capone, který měl na triku také pěknou hromadu mrtvol (a nikoho DODNES ani nenapadne to zpochybňovat) nešel do basy za vraždy, násilí, žhářství, pašování a výrobu alkoholu (tehdy nelegální) a tak vůbec. Nic mu v tomto ohledu nikdo nedokázal. Šel bručet za daňové úniky. Jenže doba pokročila a vyžaduje „nová řešení“. ;) :D :D

plebs

Policie měla dostatek důkazů o podnikavci a tím ukončení jeho činnosti, rovněž velké množství bylo zadrženo a tím podnikavec nemohl dále vyrábět nebožtíky.
Je zde otázka zda fungují řádně kontrolní orgány, zda parlament senát, odborníci, experti, znalci specialisté na právo mají snahu vytvořit zákony aby uvedené neb Energy a další podobní měli přistřižena křídla již v rozletu.
Neb je přednější starost o dodržování lidských práv v Bělorusku, Číně, Tchaj-wanu a pod.